W Remedium zależy nam, by człowiek traktowany był z szacunkiem i jako całość, a nie tylko jako bezimienna dolegliwość. Marzyłem o stworzeniu miejsca gdzie ludzie nie tylko znajdą pomoc ale też gdzie poczują się komfortowo. Najpierw u nas, w Remedium, a potem we własnym ciele.

Jakub Lisowski

Nazywam się Jakub Lisowski i jestem doktorem nauk medycznych w dziedzinie fizjoterapii i rehabilitacji ruchowej oraz założycielem specjalistycznego ośrodka leczenia i profilaktyki dysfunkcji narządu ruchu – Remedium. Terapią manualną interesuję się od dwudziestu lat. Ukończyłem studia i po pewnym czasie praktyki zawodowej zrozumiałem, że leczenie pacjentów klasycznymi metodami rehabilitacji nie przynosiło oczekiwanych efektów, a chorzy spodziewali się większej ulgi. Zacząłem zastanawiać się, w jaki sposób można pracować skuteczniej, jaką terapię stosować w miejscu, gdzie nie do końca sprawdza się medycyna konwencjonalna.

Zauważyłem, jak wielu moich pacjentów, borykało się z bólem i dolegliwościami, które nie były powodowane chorobą organiczną. Choroba organiczna — ale co to w ogóle jest? Najkrócej mówiąc to choroba, którą cechują zmiany zapalne, zwyrodnieniowe lub zbliznowacenia w obrębie tkanek lub narządów. Tymczasem pacjent pojawia się u lekarza z konkretnymi zaburzeniami, z bólem, który z medycznego punktu widzenia zdaje się nie mieć przyczyny. A jednak jest, istnieje i wprowadza jeszcze więcej napięcia i frustracji w życie osoby cierpiącej.

Medycyna konwencjonalna przynosi oczekiwane rezultaty w leczeniu choroby organicznej, lecz nie do końca radzi sobie z objawami dysfunkcji czynnościowej, szczególnie w układzie ruchu. Skupiać się będzie na łagodzeniu objawów, a nie zawsze na dokładnym diagnozowaniu i usuwaniu przyczyn bólu, zaburzenia ruchu , czynności kręgosłupa lub stawów. Chciałem wypełnić tę lukę i pomóc moim pacjentom. Ciekawość i pasja zaprowadziły mnie w kierunku ortopedycznej terapii manualnej. Jej skuteczność zafascynowała mnie na tyle, że ciągle łaknąc nowej wiedzy, zgłębiałem tajniki tej specjalizacji biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach w Polsce i za granicą oraz doktoryzując się w tej dziedzinie medycyny.

W Remedium zależy nam, by pacjent traktowany był z szacunkiem i jako całość, a nie tylko jako bezimienna dolegliwość. Marzyłem o stworzeniu miejsca gdzie ludzie nie tylko znajdą pomoc, którą czasem tak ciężko było im pozyskać gdzie indziej, ale też gdzie poczują się komfortowo. Najpierw u nas, w Remedium, a potem we własnym ciele.

Poza zabiegami oferujemy naukę autoterapii, gdzie pacjent wykonuje ćwiczenia sam w domu, by poprawić stan swojego zdrowia.

W 2005 Remedium wydało też książkę „Terapeutyczna moc rozciągania mięśni”, która wyjaśnia jak sobie pomóc przy obecnych dolegliwościach lub utrzymać dobrą kondycję układu ruchu. Książka ta była bardzo oczekiwana i pomogła wielu osobom, co niezmiernie nas cieszy i motywuje do dalszej pracy. Uważamy ją za niezbędny element terapii i profilaktyki i polecamy wszystkim naszym pacjentom.

TERAPEUTYCZNA MOC ROZCIĄGANIA MIĘŚNI

Remedium - Terapeutyczna moc rozciągania mięśni

Oczekiwana przez wielu pacjentów i zainteresowanych metodą terapeutów publikacja zawierająca zestawy skutecznych, krótkich i łatwych ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu. Książka opracowana jest z myślą o osobach z dolegliwościami oraz zdrowych, pragnących utrzymać dobrą kondycję układu ruchu. Dokładny opis ćwiczeń, profesjonalne, kolorowe zdjęcia, ważne informacje zawarte we wskazówkach i zleceniach.